Elbírálták a beérkezett rajzokat és eredményt hirdettek a 2015-2016-os tanévre a Szent Lukács rajzversenyen.
Az Egyházmegyei Főtanfelügyelőség hirdetett a 2015-2016-os tanévben rajzversenyt, amelyre olyan római katolikus diákok, akik már betöltötték 6. évüket - vagyis legalább előkészítő osztályos tanulók - de még be nem töltötték 19. életévüket vagy még 12. osztályos tanulók. A pályázatnak nem volt nevezési díja, a rajzok kizárólag csak a római katolikus hitoktatókon keresztül kerülhettek be a versenybe.
Idén, a rajzversenyre adott témák szerint várták az alkotásokat: Dávid és Góliát (1Sám 17,12-51), Zakeus története (Lk 19,1-10) vagy egy szabadon választott Szentírási történet. Ahhoz, hogy a diákok a versenyben részt vehessenek mindhárom témában le kellett adják a rajzokat, festményeket.
Gratulálunk a legjobb eredményt elért tanulóknak:
1. Előkészítő osztály:
I hely - Lobonc Viktória „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)
II hely - Zahari Bianka „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)
III hely - Pável Hanna „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)
Dicséret - Pink Vivien „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)
2. I. osztály
I hely - Lökös Jázmin „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)
II hely - Ilyés Zsófia „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)
III hely - Fischer Kitty „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)
Dicséret - Márkus Csongor „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)
3. II. osztály
I hely - Jónucz Eszter „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)
II hely - Pázmány Henrietta „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)
III hely - Birki Kevin „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)
Dicséret 1 - Kind Eszter „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)
Dicséret 2 - Pinkovszki Áron „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)
4. III - IV osztály
I hely - Sepler Márk „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)
II hely -Heinrich Ádám Csomaközi Általános Iskola (tanára Gnándt Ferenc)
III hely - Fischer Karina „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)
Dicséret - Reszler Dávid Csomaközi Általános Iskola (tanára Gnándt Ferenc)
Különdíj a szép, pontos színezésért:
1. Szűcs Márk-Tamás Adorjáni Általános Iskola (tanára Kovács Blanka)
2. Háger Petra - Avram Iancu Általános Iskola, Szatmárnémeti (tanára Bréda Bernadett)
5. V-VI osztály
I hely - Vicsocsán Karolina „Vasile Lucaciu" Általános Iskola, Nagykároly (tanára Kovalcsik Noémi)
II hely -Fazakas Csenge - Kölcsey Ferenc Főgimnázium (tanára Kirner Matild)
Pink Amina - „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)
III hely - Májer Johanna - Avram Iancu Általános Iskola, Szatmárnémeti (tanára Bréda Bernadett)
Dicséret - Tóth Boglárka - Csomaközi Általános Iskola (tanára Gnándt Ferenc)
Milác Káren - Kalazanczi Szt. József Teológiai Liceum, Nagykároly (tanára Vinkler Valter)
6. VII-VII osztály
I hely - Siesz Timea- Szabinna Szaniszlói Általános Iskola (tanára Gnándt Ferenc)
II hely -Letényi Gergely - Kálmándi Általános Iskola (tanára Bréda Bernadett)
III hely - Körtvélyesi Petra - „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)
7. IX-XII akvarell
I. Díj: Dana Mária - Szent Antal Plébánia, Kaplony
8. IX-XII grafika
I. Díj:Vigh Blanka - Nagybányai Művészeti Liceum (tanára Zerbi Manuela nővér)
Díj: heveli Barbara - Kalazanczi Szent József Teológiai Liceum, Nagykároly (tanára Vinkler Valter)