RO HU DE
Kategóriák
2020. július. 3.

Köszöntjük
nevű látogatóinkat.

Tematikus év:
Eseménynaptár
  
H K Sz Cs P Sz V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Élet a hitben:
A rajzverseny díjazottjai
2016. 06. 1.     

Elbírálták a beérkezett rajzokat és eredményt hirdettek a 2015-2016-os tanévre a Szent Lukács rajzversenyen.

 

Az Egyházmegyei Főtanfelügyelőség hirdetett a 2015-2016-os tanévben rajzversenyt, amelyre olyan római katolikus diákok, akik már betöltötték 6. évüket - vagyis legalább előkészítő osztályos tanulók - de még be nem töltötték 19. életévüket vagy még 12. osztályos tanulók. A pályázatnak nem volt nevezési díja, a rajzok kizárólag csak a római katolikus hitoktatókon keresztül kerülhettek be a versenybe.

 

Idén, a rajzversenyre adott témák szerint várták az alkotásokat: Dávid és Góliát (1Sám 17,12-51), Zakeus története (Lk 19,1-10) vagy egy szabadon választott Szentírási történet. Ahhoz, hogy a diákok a versenyben részt vehessenek mindhárom témában le kellett adják a rajzokat, festményeket.

Gratulálunk a legjobb eredményt elért tanulóknak:

1. Előkészítő osztály:

I  hely - Lobonc Viktória „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)

II hely - Zahari Bianka „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)

III hely - Pável Hanna „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)

Dicséret - Pink Vivien „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)

 

2. I. osztály

I  hely - Lökös Jázmin „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)

II hely - Ilyés Zsófia „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)

III hely - Fischer Kitty „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)

Dicséret - Márkus Csongor „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)

 

3. II. osztály

I  hely - Jónucz Eszter „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)

II hely - Pázmány Henrietta „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)

III hely - Birki Kevin „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)

Dicséret 1 - Kind Eszter „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)

Dicséret 2 - Pinkovszki Áron „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)

 

4. III - IV osztály

I  hely - Sepler Márk „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)

II hely -Heinrich Ádám Csomaközi Általános Iskola (tanára Gnándt Ferenc)

III hely - Fischer Karina „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)

Dicséret - Reszler Dávid Csomaközi Általános Iskola (tanára Gnándt Ferenc)

Különdíj a szép, pontos színezésért:

1. Szűcs Márk-Tamás Adorjáni Általános Iskola (tanára Kovács Blanka)

2. Háger Petra - Avram Iancu Általános Iskola, Szatmárnémeti (tanára Bréda Bernadett)

 

5. V-VI osztály

I  hely - Vicsocsán Karolina „Vasile Lucaciu" Általános Iskola, Nagykároly (tanára Kovalcsik Noémi)

II hely -Fazakas Csenge - Kölcsey Ferenc Főgimnázium (tanára Kirner Matild)

Pink Amina - „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)

III hely - Májer Johanna - Avram Iancu Általános Iskola, Szatmárnémeti (tanára Bréda Bernadett)

Dicséret - Tóth Boglárka - Csomaközi Általános Iskola (tanára Gnándt Ferenc)

Milác Káren - Kalazanczi Szt. József Teológiai Liceum, Nagykároly (tanára Vinkler Valter)

 

6. VII-VII osztály

I  hely - Siesz Timea- Szabinna Szaniszlói Általános Iskola (tanára Gnándt Ferenc)

II hely -Letényi Gergely - Kálmándi Általános Iskola (tanára Bréda Bernadett)

III hely - Körtvélyesi Petra - „Fényi István" Általános Iskola, Kaplony (tanára Baumli Bernadett)

 

7. IX-XII akvarell

I. Díj: Dana Mária  - Szent Antal Plébánia, Kaplony

 

8. IX-XII grafika

I. Díj:Vigh Blanka - Nagybányai Művészeti Liceum (tanára Zerbi Manuela nővér)

Díj: heveli Barbara - Kalazanczi Szent József Teológiai Liceum, Nagykároly (tanára Vinkler Valter)


Szatmári Római Katolikus Püspökség, Episcopia Romano- Catolica, Str. 1 Decembrie 1918. Nr. 2. Satu Mare RO-440010 Romania
Tel/Fax: 0040-0261-714955 Tel: 0261-716451 RDS: 0361-809830; 0361-809831 Mobil: 004-0742070011 E-mail: puspokseg@szatmariegyhazmegye.ro